×
Okunabilir


Teknoloji

okunabilir
Teknoloji
Güvenlik uzmanı Troy Hunt'ın raporuna göre 773 milyon e-mail adresi ve 21 milyon şifre sızdırılmış durumda. Aralarında sizin de e-mail ve şifreniz olabilir bunu kontrol etmek için BURAYA TIKLAYIN
okunabilir
Teknoloji
Google'ın asistanı yani bizim asistanımız Google Assistant'a bir çok yerden ulaşabiliyoruz. Telefonlardan, tabletlerden, akıllı hoparlörlerden, akıllı saatlerden, televizyonlardan, arabalardan aklınıza gelebilecek bir çok yerden tıklayarak, "Ok Google" diye seslenerek hatta Google Pixel telefonlarını sıkarak Google Assistant'ı çalıştırabiliyoruz. Bunlara ek olarak Google Assistant'ı çalıştırmamız için Google yeni bir yol ekledi. google.com'un mobil sayfasına eklenen bir asistan ikonu ile Google Assistant'ı çalıştırabiliyorsunuz. Bu eklenen yeni özellik ile Google Assistant her noktadan ulaşılabilir hale gelmeyi amaçlıyor.Okunabilir Haber
okunabilir
Teknoloji
Chrome eklentisi olarak çalışan bu uygulama ile Netflix'te size uygun filmleri, dizileri ve içerikleri kolayca bulabilirsiniz. Netflix'in oldukça büyük kataloğunda kaybolmamak mümkün değil tarza uygun içeriği bulmak zor olabiliyor bunu fark eden geliştirici Patrick Gawler, Findflix adında bir Chrome eklentisi geliştirmiş. Eklentinin çalışma prensibi şu şekilde; Önceden izlediğiniz film, dizi geçmişini kontrol ederek ve verdiğiniz puanlamaya göre size uygun içeriği karşınıza çıkartıyor. Oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı Chrome web mağazasından indirebilirsiniz.
okunabilir
Teknoloji
Geçtiğimiz günlerde Instagram, yana kaydırmalı şekilde anasayfada gezdiğimiz bir güncellemeyi yanlışlıkla yayınlamıştı. Bazı kullanıcılarda mevcut olan bu özelliğin pek sevildiği söylenemez fakat Instagram'ın yeni özelliği kullanıcılar tarafından sevilecek gibi gözüküyor. Yeni güncellemeyle Instagram'da tek seferde birden fazla hesapta paylaşım yapılabilecek. Aynı paylaşımı farklı hesaplardan defalarca yapmak yerine tek seferde işinizi halledebileceksiniz. Bu özellik şuanda sadece IOS platformunda mevcut ilerleyen zamanlarda Android'e geleceği söyleniyor.
okunabilir
Teknoloji
Cloud Games denilen bir teknoloji ile internet üzerinden büyük performans gerektiren oyunları bulut servisi üzerinden oynayabiliyorsunuz. Şöyle düşünün bilgisayarınız donanım özellikleri olarak o kadar da iyi değil sadece Google Chrome'a, Facebook'a, Youtube'a girsin diye aldığınız bir bilgisayar ama evdeki internetiniz yeterli seviyede mesela 16Mbps 24Mbps 35mbps. Bilgisayarınız iyi olmasa bile internet üzerinden bir platform ile oyunları o platformun sunucuları üzerinden oynayabiliyorsunuz yani oyunlar sizin bilgisayarınızda değil de sunucuda çalışıyor aslında siz sadece kontrol edip görüntüleyebiliyorsunuz. Ortalıkta dolaşan iddialara göre Amazon bu tarzda bir platform kuruyor olabilir. Bu iddiaları destekleyen unsur ise Amazon'un iş alımları yaptığı sayfasında 2 adet Cloud Games için yazılım geliştiricisi ilanı bulunmakta. İlerleyen zamanda bu tür teknolojilerle bilgisayara bile ihtiyaç duymadan telefon üzerinden büyük yapımların oyunlarını oynayacağız gibi gözüküyor.
okunabilir
Teknoloji
Geçtiğimiz saatlerde ülke genelinde internetin yavaşlamasıyla kullanıcılar, sosyal medya hesaplarından başlangıçta, İnternet neden yavaş?, Facebook'a neden girmiyor?, Instagram'a neden girmiyor? tarzında sorular sordular daha sonra bu sorular yerini Twitter'da #ttnet etiketi ile sitemlere bıraktı. İnternetin neden yavaşladığıyla ilgili Türk Telekom'dan kesin bir bilgi verilmedi fakat bazı kullanıcılar hava koşullarının interneti etkilediği bazıları ise AKN'nin kalkmasıyla internet sağlamakta zorlandıkları yönünde hem fikir durumda. Bizim de yaptığımız internet testi sonuçlarında normalde şuanda bulunduğumuz konumda 35/5 olması gereken internete Türk Telekom'un sitesinde hız testi yaptığımızda 26 download 3 upload alıyoruz. Farklı bir siteden hız testi yaptığımızda ise 18 download 4 upload olduğunu görüyoruz. Bağlantı hızımız dalgalı bir şekilde geliyor. İlerleyen vakitlerde ne olur hep birlikte göreceğiz.
okunabilir
Teknoloji
Kodlamaya yeni başlayanlar için başlangıçta Python önerilir. Her ne kadar Youtube'da videolar olsa da yeterli şekilde öğretilmiyor bu yüzden de kodlamaya yeni başlayanlar kurslara yöneliyorlar fakat kursların ücreti de tuzlu gelince bu işten tamamen vazgeçiyorlar. Kodlama dünyasına giripte vazgeçmemeniz için Udemy'de kurs yayınlayan bir kişi 410 TL olan kursunu ücretsiz yaptı. Bu kısa süreli indirimi kaçırmayın. Kursa gitmek için tıklayın: TIKLA
okunabilir
Teknoloji
Günlük hayattaki işlerimizden dolayı Youtube'da video izlemeye vaktimiz olmayabiliyor. Videodaki muhabbeti de kaçırmak istemiyorsak şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz; videoyu mp3 formatına çevirip işe veya okula giderken videoyu dinleyebilirsiniz. Youtube'da mp3'e çevirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp, online video converter sitesindeki kutucuğa yapıştırın. Alt taraftaki seçeneklerden mp3'ü seçip başla tuşuna basın. İşlem tamam. Artık Youtube videosunu mp3 olarak dinleyebilirsiniz.
okunabilir
Teknoloji
3000-3500 TL arası telefon önerisi için e-ticaret sitelerinin ürünlerini karşılaştırarak ve günümüz kurunu baz alarak fiyatlandırmayı belirledik. İleri bir tarihte fiyatlar değişiklik göstermiş olabilir. 3000-3500 TL arası en iyi telefon bizim için Meizu 16th oldu. Kısaca özellikleri; 6.0 inç 1080x2160(FHD+) ekranı ile 84.33% ekran çerçeve oranı bulunan telefonda 3010 mAh USB Type-C üzerinden hızlı şarj edilebilir batarya bulunuyor. İlki 12MP, ikincisi 20MP olmak üzere iki arka kamerası bulunan telefonda 20MP de ön kamera bulunuyor. İşlemci tarafında 8 çekirdekli yüksek performanslı Qualcomm Snapdragon 845 kullanılan telefonda 6GB RAM 64GB da depolama alanı bulunuyor. Meizu 16th Antutu testinden 288.900 puan alıyor. Bizim için 3000-3500 arası en iyi telefon, Meizu 16th. Diğer bütçelere göre telefon önerilerimiz için sol alttaki Telefon Önerileri etiketine tıklayınız.

Telefon Önerileri
okunabilir
Teknoloji
Netflix, yeni bir özelliğini test ediyor. Test ettiği özellik ise şöyle çalışıyor, izlediğiniz film veya dizide tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz muhteşem bir dövüş sahnesi olduğunu düşünün. Bu sahneyi izleyip, geri sarıp tekrar izleme zahmetinden kaçınmanız için Netflix bir buton getiriyor. "Bana bu sahneyi tekrar göster" butonu, bu butona tıkladığınızda Netflix'in önceden seçmiş olduğu muhteşem sahneyi tekrardan karşınıza getiriyor ve otomatik olarak geri sarılmış şekilde izleyebiliyorsunuz.
Trend
hızlı haber Kültür & Sanat 3202
27.11.2018 20:34
hızlı haber Kültür & Sanat 2379
20.03.2019 08:14
hızlı haber Kültür & Sanat 2091
25.10.2018 15:42
hızlı haber Kültür & Sanat 1361
01.11.2018 13:50
Öneri
hızlı haber Teknoloji Önerilen
29.12.2018 20:43
hızlı haber Teknoloji Önerilen
04.01.2019 14:40