×
Okunabilir


Kültür Sanat

okunabilir
Kültür & Sanat
Kitap, meraklı ve sorgulamaya hevesli bir küçük kara balığın hikayesini anlatıyor. Biraz anne sözü dinlemeyen, haylaz, Dünya’yı merak eden bu küçük balığın macerasında karşılaştığı olaylar sonucunda yaşadıkları anlatılmaktadır ve aslında neredeyse bir kıssadan hisse niteliğindedir. Küçük Prens’i okumuş ve sevmiş olanlar bu kitabı da sevebilirler. Küçük Kara Balık bizce okunabilir bir kitap. Keyifli okumalar dileriz.

Kitap Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
Altın küre, Emmy gibi bir çok ödüllerde adaylığı bulunan, başrolünde Avengers filmindeki Ultron'u canlandıran James Spader'ın ve Megan Boone'un bulunduğu bu dizinin konusu; FBI tarafından en çok arananlar listesinde adını birinci sıraya yazdırmayı başaran Raymond Reddington FBI'a teslim olur fakat teslim olmasının arkasında bir takım planları vardır. Reddington'ın The Blacklist (Kara liste) adında FBI'ın bile bilmediği, yakalayamadığı büyük suçluların listesi vardır ve bu listedeki suçluları tek tek FBI'a vermesi halinde dokunulmazlık talep etmektedir. Reddington'ın tek bir şartı vardır o da sadece muhatap olarak bir kişiyi almayı talep eder. O kişi de FBI'da daha o gün işe başlamış olan Elizabeth Keen'dir ve bütün olay burada başlar. Suç, aksiyon türlerini sevenler için akıcı ve zekice tasarlanmış hikayesiyle karşınıza 5 sezonu bitmiş 6. sezonu da devam etmekte olan bir dizi sizi bekliyor. Diziyi Netflix'te bulabilirsiniz. İzlenebilir dizi, iyi seyirler.

Dizi Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
İlk bölümde tercüman Raif’in durgun hayatı ve iş arkadaşı tarafında duvarlarının yıkılmaya çalışılması ardından da Raif’in hastalanması anlatılır. İş arkadaşından çekmecesindeki defteri yakmasını ister ama arkadaşı onu yakmadan önce okumaya ikna eder. İkinci bölüm de burada başlamaktadır. Raif’in eğitim, aile ve babası tarafından Almanya’ya gönderildiğini orada yaşadığı hayatı ve tarifsiz aşkı defterden Raif’in ağzıyla okuruz. Ancak Türkiye’ye dönmesiyle yaşadığı yıkımı ve kaybı da görürüz. Yıllar sonrasında öğrendiği bir bilgiyle Raif’in neden bu kadar suskun ve hazin bir hayatı olduğunu da öğreniriz. Kürk Mantolu Madonna bize göre okunabilir değil “kesinlikle okunması gereken” bir kitap.

Kitap Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
Dominika aslında harika bir balerinken geçirdiği bir kaza sonucu bir süre bale yapamayacak duruma geliyor. Maddi durumu da çok iyi değil ve annesine bakma zorunluluğu da bir araya gelince, fırsatçı casus amcasının ona önerdiği iş teklifini çaresiz kabul ediyor.Filmde aksiyon ve gerilim fazlası ile mevcut. Çekiciliği ile başrolde Jennifer Lawrence yer alırken oyunculuğu itibari ile bu filmi size önermemek elde değil. Siz okuyucularımıza şiddetle tavsiye ediyoruz.

Film Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
Mısır cezaevinde adam öldürme suçu sebebiyle idam cezasına çarptırılan fahişe Firdevs hayatla bütün bağlarını koparmıştır. Cezaevine araştırmaları için gelen psikiyatriste hayatını anlatması asil katilin kim olduğunu sorgulatacaktır. Onu bu yola iten ailesi, tanıdıkları, ülkesi ,daha doğrusu bütün bağnazlıklarıyla insan ırkı midir yoksa kendi mi bu yolu seçmiştir ? idamlık bir kadının gözünden yaşanmaya değmez dünya ,iki kapak arasında okuyucularını bekliyor.

Kitap Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
Ülkemizin gururu, 10 milyon tekil kullanıcıya ulaşan Netflix dizisi Hakan: Muhafız'a yeni bir ismin katılacağıyla ilgili ortaya iddialar atıldı. Atılan iddialara göre dizinin 3. Ve 4. sezonlarında Sinem Kobal yer alacak. Yer aldığı bölüm başına ise 30.000TL alacağına dair iddialar bulunuyor. Netflix veya Hakan: Muhafız dizisinden iddiaları doğrulayacak herhangi bir açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde ne olur göreceğiz.
okunabilir
Kültür & Sanat
Netflix 2018'in 4. çeğreyine ait izlenme verilerini açıkladı. 'Hakan: Muhafız' dizisinin toplam izleyici sayısının 10 milyon olduğu ve bu rakama yalnızca 4 haftada erişildiği belirtildi.
okunabilir
Kültür & Sanat
Sayfalar arasında huzur ve muhabbetin hayat bulduğu okuyucuyu ferahlığa kavuşturan aynı zamanda dertleri ve sorunları da samimice ele alan bir gezi kitabı. Her toprakta kültürün izini takip ederek ilerliyor yazar. Normal gezi yazılarının aksine sayılarla ve klişeleşmiş bilgilerle değil denemeci ruhunun verdiği eleştirel bakış açısıyla daha anlamlı ve nadide kılıyor. Kolay okunabilen doğayla iç içe güzel bir kitap.

Kitap Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
2012 yılında aynı isimden çıkmış olan romandan uyarlanan 2014 yılına ait olan Gone Girl (Kayıp Kız). Başrolde Rosamund Pike ve çoğunluğun Batman'den bildiği Ben Affleck yer alıyor. filmin konusu; Bir kadının yapabileceklerinin sınırının olmayışını konu alıyor. Kocası tarafından her türlü şiddet gördüğünü herkese kanıtlamaya çalışan bu kadının öyküsünü ele alıyor. Halkın sıkı sıkı takip ettiği her yerde aranan bu kadın acaba gerçekten kaçmış mıydı? Konusu Dram, Psikolojik ve gerilim olan bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İzlenebilir film, iyi seyirler.

Film Önerileri
okunabilir
Kültür & Sanat
Uzun Kabus adıyla sinemalarımıza uğrayan Slender Man, aynı isimli varlığın filmi… İnternet videosu hayatımıza girince yeni nesil Freddy, Jason, Michael Myers gibi eski korku figürlerini önce keşfetti sonra yağmaladı ve tüketti ama kendi eliyle de yenilerini icat edip hayatımıza sokmayı başardı. Bazı kısalardan gelen iyi fikirler uzun metraja döndü kaçınılmaz olarak. Film malesef hiç korkunç değil hatta filmi tavsiye bile etmiyoruz. Yapılan görsel efektli resimler bile filmden daha korkunç geliyor. Normalde tavsiye olarak film incelemesi yapardık fakat olur da bu filme denk gelirseniz izlemeyin diye yazıyoruz. Ben izlemek istiyorum diyenlere bol vakit öldürmeler.

Film Önerileri
Trend
hızlı haber Kültür & Sanat 3202
27.11.2018 20:34
hızlı haber Kültür & Sanat 2379
20.03.2019 08:14
hızlı haber Kültür & Sanat 2091
25.10.2018 15:42
hızlı haber Kültür & Sanat 1361
01.11.2018 13:50
Öneri
hızlı haber Teknoloji Önerilen
29.12.2018 20:43
hızlı haber Teknoloji Önerilen
04.01.2019 14:40