×
Okunabilir


En Son

okunabilir
Kültür & Sanat
ABD'nin Utah eyaletinde yaşayan bir genç, Netflix filmi olan Bird Box'ı izledikten sonra etkisinde kalıp sosyal medayadaki bir meydan okumaya katıldı. Bird Box Challenge. Bu meydan okumada gözlerinizi bağlayıp gün içindeki yaşantınızı bu şekilde devam etmeniz gerekiyor aynı filmdeki gibi. Bunu yapan genç sürücü bir araba kazasına yol açtı. 17 yaşındaki genç kız, 16 yaşındaki diğer genç sürücüye çarptı. Bird Box Challenge ile ilgili daha önce Netflix Twitter'dan dikkatli olmaları gerektiğiyle ilgili bir yazı yayınlamıştı (Yazıya gitmek İçin Tıklayın) fakat genç sürücünün pek dinlediği söylenemez. Bölge polisinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre kazada yaralanma dahi olmadı.
Okunabilir Haber
okunabilir
Türkiye
Günün erken saatlerinde Halkalı-Sirkeci hattında tren kazası yaşandı. Deneme seferi Marmaray treni ile demiryolu yenileme aracı çarpıştı. Çarpışma tam olarak İstanbul Florya'da oldu. Çarpışmada 2 kişinin yaralandığı belirtildi. Kazada, trende sıkışan iki kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
okunabilir
Türkiye
Yaşanan deprem ile ilgili Kandilli Rasathanesi'ne veriler girildi. Dede-Mudanya Bursa temelli oluşan depremin büyüklüğü 4.0-3.7 olarak belirtildi. KANDİLLİ RASATHANESİ
okunabilir
Türkiye

Son dakika: Deprem Oldu

11.01.2019 19:20
Son dakika: Bursa, Yalova civarında deprem meydana geldi. Deprem İstanbul dahil yakın şehirlerde hissedildi. Sosyal medya hesaplarına sarılan kullanıcılar depremin uğultulu ve yüksek bir ses ile birlikte sallandıklarını belirttiler. Yabancı kaynaklar Türkiye'nin batısında 3.8 büyüklüğünde deprem olduğunu belirtti. Ülkemizin yetkililerinden açıklama bekleniyor.
okunabilir
Teknoloji
Chrome eklentisi olarak çalışan bu uygulama ile Netflix'te size uygun filmleri, dizileri ve içerikleri kolayca bulabilirsiniz. Netflix'in oldukça büyük kataloğunda kaybolmamak mümkün değil tarza uygun içeriği bulmak zor olabiliyor bunu fark eden geliştirici Patrick Gawler, Findflix adında bir Chrome eklentisi geliştirmiş. Eklentinin çalışma prensibi şu şekilde; Önceden izlediğiniz film, dizi geçmişini kontrol ederek ve verdiğiniz puanlamaya göre size uygun içeriği karşınıza çıkartıyor. Oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı Chrome web mağazasından indirebilirsiniz.
kitap-onerisi
Kültür & Sanat
“Unuttuğun güzel şeyler gelecek aklına. İhtimalken gerçekleşmeyen, çabalasan da olmayan şeyler gelecek. Elini uzatıp kalbine, kapanmamış bir yara arayacaksın. Elini uzatıp kalbine, yaranı hatırlayacaksın. Dokunup yarana, tüm hüznünle kanatacaksın. Dökülüp kanayacaksın. Her yerin hasret, her yerin hüzün olacak sırılsıklam. Bulutları, yaranı yırtar gibi yırtarak yıldızlara dokunacaksın. Bir yıldız alıp gökten, kanayan yerine basacaksın. Unutma hiç! Kanarsan yine öyle bir gece, kanayan yarana yıldızları basacaksın.” Varımız yoğumuz bir yüreğimiz vardır. O da yaralıdır. Okunabilir kitap. Keyifli okumalar.

Kitap Önerileri
okunabilir
okunabilir
okunabilir
okunabilir
okunabilir
Kültür & Sanat
Şimdiden tarihleri belli olan bu yıl çıkacak bir sürü kaliteli gözüken film mevcut. Bu filmlere ek olarak bu yıl çıkacak 7 animasyonu sıraladık.
1- The Lego Movie 2: The Second Part” - 8 Şubat
2- Minecraft the First Movie - 24 Mayıs
3- The Secret Life of Pets 2 - 7 Haziran
4- The Lion King - 19 Haziran
5- Toy Story 4 - 21 Haziran
6- Sonic the Hedgehog - 8 Kasım
7- Frozen 2 - 22 Kasım
okunabilir
Teknoloji
Geçtiğimiz günlerde Instagram, yana kaydırmalı şekilde anasayfada gezdiğimiz bir güncellemeyi yanlışlıkla yayınlamıştı. Bazı kullanıcılarda mevcut olan bu özelliğin pek sevildiği söylenemez fakat Instagram'ın yeni özelliği kullanıcılar tarafından sevilecek gibi gözüküyor. Yeni güncellemeyle Instagram'da tek seferde birden fazla hesapta paylaşım yapılabilecek. Aynı paylaşımı farklı hesaplardan defalarca yapmak yerine tek seferde işinizi halledebileceksiniz. Bu özellik şuanda sadece IOS platformunda mevcut ilerleyen zamanlarda Android'e geleceği söyleniyor.
okunabilir
Teknoloji
Cloud Games denilen bir teknoloji ile internet üzerinden büyük performans gerektiren oyunları bulut servisi üzerinden oynayabiliyorsunuz. Şöyle düşünün bilgisayarınız donanım özellikleri olarak o kadar da iyi değil sadece Google Chrome'a, Facebook'a, Youtube'a girsin diye aldığınız bir bilgisayar ama evdeki internetiniz yeterli seviyede mesela 16Mbps 24Mbps 35mbps. Bilgisayarınız iyi olmasa bile internet üzerinden bir platform ile oyunları o platformun sunucuları üzerinden oynayabiliyorsunuz yani oyunlar sizin bilgisayarınızda değil de sunucuda çalışıyor aslında siz sadece kontrol edip görüntüleyebiliyorsunuz. Ortalıkta dolaşan iddialara göre Amazon bu tarzda bir platform kuruyor olabilir. Bu iddiaları destekleyen unsur ise Amazon'un iş alımları yaptığı sayfasında 2 adet Cloud Games için yazılım geliştiricisi ilanı bulunmakta. İlerleyen zamanda bu tür teknolojilerle bilgisayara bile ihtiyaç duymadan telefon üzerinden büyük yapımların oyunlarını oynayacağız gibi gözüküyor.
okunabilir
Teknoloji
Geçtiğimiz saatlerde ülke genelinde internetin yavaşlamasıyla kullanıcılar, sosyal medya hesaplarından başlangıçta, İnternet neden yavaş?, Facebook'a neden girmiyor?, Instagram'a neden girmiyor? tarzında sorular sordular daha sonra bu sorular yerini Twitter'da #ttnet etiketi ile sitemlere bıraktı. İnternetin neden yavaşladığıyla ilgili Türk Telekom'dan kesin bir bilgi verilmedi fakat bazı kullanıcılar hava koşullarının interneti etkilediği bazıları ise AKN'nin kalkmasıyla internet sağlamakta zorlandıkları yönünde hem fikir durumda. Bizim de yaptığımız internet testi sonuçlarında normalde şuanda bulunduğumuz konumda 35/5 olması gereken internete Türk Telekom'un sitesinde hız testi yaptığımızda 26 download 3 upload alıyoruz. Farklı bir siteden hız testi yaptığımızda ise 18 download 4 upload olduğunu görüyoruz. Bağlantı hızımız dalgalı bir şekilde geliyor. İlerleyen vakitlerde ne olur hep birlikte göreceğiz.
Trend
hızlı haber Kültür & Sanat 3202
27.11.2018 20:34
hızlı haber Kültür & Sanat 2379
20.03.2019 08:14
hızlı haber Kültür & Sanat 2091
25.10.2018 15:42
hızlı haber Kültür & Sanat 1361
01.11.2018 13:50
Öneri
hızlı haber Teknoloji Önerilen
29.12.2018 20:43
hızlı haber Teknoloji Önerilen
04.01.2019 14:40